Evde Hijyen

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş
evde hijyen

Evde Hijyen


Gerek hükümetin gerekse de bilim kurulunun tüm çıkarımları doğrultusunda Coronovirüs salgınıyla baş etmek ve süreç sonunda kayıpsız atlatmış olmak adına işlerimiz dâhil tüm süreçlerimizi evden yürütmeye çabaladığımız bir zamanı hep birlikte atlatmaya çalışıyoruz. Bu zamanların içerisinde zorunlu olmadıkça evlerimizden çıkmamak ve bulaşma ya da alma riskini en aza indirmek vatandaş olarak hepimizin görevidir.

Hepimizin yaşam alanlarımızda kalarak hem kişisel sağlığımızı hem de toplum sağlığını korumak adına zamanımızı geçirdiğimiz evlerimizde hijyen nasıl sağlanır?

Gerek hükümetin gerekse de bilim kurulunun tüm çıkarımları doğrultusunda Coronovirüs salgınıyla baş etmek ve süreç sonunda kayıpsız atlatmış olmak adına işlerimiz dâhil tüm süreçlerimizi evden yürütmeye çabaladığımız bir zamanı hep birlikte atlatmaya çalışıyoruz.  Bu zamanların içerisinde zorunlu olmadıkça evlerimizden çıkmamak ve bulaşma ya da alma riskini en aza indirmek vatandaş olarak hepimizin görevidir.

Peki, evde hijyeninasıl sağlayacağız?

Hepimizin bildiği hijyen kurallarını çok daha titizlikle hep birlikte uyguladığımız takdirde bulaşıcılığı en aza indirgemiş olacağız kanısındayız. İlk olarak eve dışardan gelindiğinde hiçbir yer ile temas etmeden dezenfeksiyonun sağlanması gerekir. Dışarıda eldiven kullandıysak bu eldivenleri kapı önünde bulundurduğumuz bir çöp torbasına bırakarak eve giriş yapmalıyız. Hiçbir temasta bulunmadan ellerimizi sabun, su ya da kolonya ile temizlemeliyiz. Üzerimizdeki kıyafetleri kirli odası olarak belirleyeceğimiz bir yerde çıkarıp hemen yıkamaya atmalı ve asgari 60 derecede yıkamalıyız. Yıkanamayacak kıyafetleri 24 saat dışarıda havalandırmalıyız. Kişisel olarak bunlar üstümüze düşen görevlerdir. Bunların dışında evde kaldığımız süre boyunca evi sık sık havalandırmalıyız.

Evlerde yüzey temizliği de dikkat edilmesi gereken diğer konular arasında yer alır. Sıklıkla temas edilen; kapı kolları, kumanda, sehpa, masa gibi alanlar gerekli hijyenik ürünler ile temizlenmelidir. Kimyasallara çok da gerek duymadan sabun, sirke gibi doğal ürünlerle yapılabilecek bu temizlik temas alanlarında sağlıklı bir ortam yaratmanızı sağlayacaktır.  Kuru ortamlarda zemine inen bakteriler hem hastalıklara hem de havanın bozulmasına neden olacağından yerlerin yine aynı hijyen ürünleri ile temizlenmesi de faydalı olacaktır. Yaşam alanlarımızı vageçilmez parçaları olan mutfak ve banyo belki de en çok dikkat edilmesi gereken alanlardandır. Bu alanlarda kullanıln havluların günlük olarak değiştirilmesi, temizliğinin günlük olarak yapılması gerekir.

Kendinden bakteri oluşumuna engel olan malzemeler ile kurulmuş bir düzen de üzerinize düşen görevler azalacağından hem hijyeninden şüphe etmeyeceğiniz hem de daha az zahmete gireceğiniz alanlar oluşturabilirsiniz. Ray Dolap İzmirailesi olarak; bu zor zamanların hemen akabinde yaşanacak güzel ve sağlıklı günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Sizlerin de hijyenik dolaplar ve sağlıklı yaşam alanları olması için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

0 232 323 48 88